Конспект заняття по ліпленню «Пластиліновий зоопарк. Заняття для підготовчої групи "Подорож в зоопарк" Ліплення на тему зоопарк

Конспект ігрового заняття «Зоопарк» в ясельної групи дитсадка (1-а молодша група, 3-й рік життя)

цілі:

Розширити знання дітей про диких тварин, зоопарку.
Збагатити активний і пасивний словник по даній темі.
Закріпити знання і цифрах «1» і «2» і кількості.
Ознайомити дітей з чорним і білим кольором.
Формувати стійкі уявлення про колір, величину, форму, геометричні фігури.
Продовжувати вчити малювати олівцем прямі вертикальні лінії, наклеювати зображення в потрібне місце композиції. Споруджувати споруду з будівельного матеріалу за зразком вихователя.
Удосконалювати прийоми ліплення: відщипування, придавливание.
Вчити дітей правильно тримати ножиці і розрізати папір.
Розвивати мислення, дрібну моторику, координацію рухів.

устаткування:

Іграшки-звірі.
Картинка-фон для малювання паркану зоопарку, олівці.
Квитки для розрізання, ножиці.
Площинні фігурки звірів: лев, зебра, мавпа, бегемот, слон, жираф, змія.
Картинка з чорними силуетами цих звірів.
Картинка з намальованими порожніми вольєрами в зоопарку.
Картинка з будиночками різної висоти.
Картинка із зображенням слона з геометричними фігурами, ці ж фігури.
Коричневий пластилін, картинка з зображенням жирафа без плям.
Фігурка лева без гриви з щільного картону, прищіпки.
Силуетні зображення ананаса без листя з цифрами «1» і «2».
Смужки чорного і білого кольору.
Ємність з крупою. Об'ємні фігурки звірів.
Фон і деталі зображення для аплікації «бегемот», клей.
Змія з наклеєними колами різного кольору і розміру. Ґудзики того ж кольору і розміру.
Бруски з будівельного матеріалу.
Картинка-фокус «зебра».
Аудіозаписи: «У жирафа плями, плями, цятки всюди», Е. Желєзнова.

Хід заняття:

Привітання «Наші розумні головки»

Привіт, хлопці, як добре, що ви все сьогодні прийшли!
Наші розумні головки
Думатимуть багато, спритно.
Вушка будуть слухати,
Ротик чітко говорити.
Ручки будуть плескати,
Ніжки будуть топати.
Спинки випрямляються,
Один одному посміхаємося.

Сюрпризний момент «А що в скрині?»

Загляньте в скриню, що там? Це іграшки-звірі. Давайте розглянемо їх і назвемо. Так багато звірів відразу можна зустріти тільки в зоопарку. Хто з вас бував в зоопарку?

Малювання «Забір в зоопарку»

У цьому зоопарку потрібно полагодити паркан. Візьміть олівці і намалюйте зверху вниз смужки.

Робота з ножицями «Квитки в зоопарк»

Щоб увійти в зоопарк потрібен квиток. Давайте зробимо квитки.

(Діти розрізають ножицями по лініях квитки).

Дидактична гра «Звірі в зоопарку»

Перед вами фігурки звірів і картинка. На зображенні намальований зоопарк, тільки без звірів. Ось їхні порожні будинки. Давайте допоможемо розселити звірів в зоопарку. Ось лев. Візьміть його і посадіть ось сюди. (Те ж з мавпою, бегемотом, зеброю, слоном).

Дидактична гра «Чий будиночок?»

На картинці зображено три будиночки - високий, нижче і низький. Дітям лунають три фігурки - жираф, бегемот і змія.
Діти, подумайте, хто в коком будиночку живе? В якому будиночку живе жираф? У найвищому будиночку. Чому ви так вирішили? А в якому будиночку живе бегемот? Бегемот живе в будиночку нижче. Чому? Який будиночок підійде для змії? Для змії підійде будиночок найнижчий. Чому?

слон

Дидактична гра «Виклади картинку з геометричних фігур»

Яка тварина зображено на картинці? Слон. Давайте зробимо картинку ще краще - викладемо на порожні місця геометричні фігури. Візьміть в руки коло і знайдіть його місце на зображенні. (Те ж з іншими фігурами).

жираф

Ліплення «Плями на жирафу»

Цей жираф не схожий на справжнього. Чого йому не вистачає? Бракує цяток. Відривайте шматочки пластиліну, прикладайте до жирафа і притискайте зверху пальчиком.

Динамічна пауза «У зоопарк ми їхали»

На машині їхали,
У зоопарк приїхали.
Бі-бі-бі!
(Повороти руками, які «тримають кермо»)

На конячці їхали,
Всіх звірів об'їхали.
Гоп-гоп-гоп!
(Діти виконують легкі присідання, руки витягнуті, «тримають віжки»)

Паровозом їхали,
І тому приїхали.
У-у-у!
(Руки зігнуті в ліктях, почергові руху лівої і правої руками вперед - назад)

Зебра

Дидактична гра «Чорний і білий»

Вихователь показує дітям чорну і білу смужки, потім роздає їх дітям і просить показати смужку чорного, білого кольору. Потім дітям дають ще смужки і просять розкласти їх в ряд, чергуючи кольору, як у зебри.

Картинка-фокус

Ось ця картинка схожа на зебру? Ні. А тепер накладіть її зверху на чорний лист картону. Фокус - вийшла справжня зебра з смужками.

Мавпа

Дидактичне вправу «Ананас»

Ось це ананас. Його дуже люблять їсти мавпи. Зверніть увагу, на ананасах є цифри. Покажіть ананас з цифрою 1. Покажіть ананас з цифрою 2. Зверху на ананас з цифрою 1 прикріпіть одну зелену прищіпку-листочок. А скільки зелених прищіпок-листочків прикріпіть до ананасу з цифрою 2? Дві прищіпки.

змія

Гра з гудзиками «Змія»

Діти викладають гудзики різного кольору і розміру на зображення змії з наклеєними колами того ж кольору і розміру.

бегемот

Аплікація «Бегемот»

Діти наклеюють на фон з овальним тулубом бегемота голову, ноги і кущик.

Лев

Гра з прищіпками «Левова грива»

Діти роблять гриву, прикріплюючи прищіпки навколо голови лева.

Дидактична гра «Знайди і назви»

Діти дістають з ємності з крупою фігурки тварин і називають їх.

Конструювання «Вольєр»

Для своєї фігурки тварини діти будують з брусків вольєр.

Дидактична гра «Чия тінь?»

Знайдіть тінь і прикладіть на неї зверху кольорову картинку. Які тварини у вас на картинці?

Динамічна пауза «Ми крокуємо в зоопарк»

Ми крокуємо в зоопарк,
Побувати там кожен радий!
(Ходьба)

Там ведмеді і пінгвіни,
Папуги і павичі,
Там жирафи і слони,
Мавпи, тигри, леви
(Повороти вправо-вліво з витягнутими руками)

Всі ми весело граємо
І рухи виконуємо
(Руки на поясі. Напівприсідання з поворотами вправо-вліво)

Це - лев. Він цар звірів,
У світі немає його сильніше.
Він крокує дуже важливо,
Він красивий і відважний.
(Діти йдуть неквапливо, розмірено, з гордо піднятою головою. Крок виконують граціозно, з легким підйомом ноги на носок і невеликим розворотом тулуба. Руки знаходяться на поясі)

А смішні мавпи
Розгойдали так ліани,
(Початкове положення: стоячи на місці, ноги на ширині плечей, руки з розставленими в сторони пальцями зігнуті в ліктях. Діти виконують невеликі полуприседания)

Що пружинять вниз і вгору
І злітають вище всіх!
(Стрибки з ударами над головою)

А ось добрий, розумний слон
(Діти ставлять ноги на ширині плечей, руки згинають в ліктях, піднімають і розводять їх в сторони)

Посилає всім уклін.
Він киває головою
І знайомиться з тобою.
(Пальці рук притиснути до голови. Діти виконують нахили тулуба вперед-вправо, вперед-вліво)

Лапку до лапки приставляючи,
Один за одним встигаючи,
Йшли пінгвіни дружно в ряд,
Немов маленький загін.
(Діти рухаються дрібним дрібочучим кроком на прямих ненапружених ногах. При цьому п'яту приставляють до п'яти; носки розведені в сторони, руки опущені і притиснуті до тулуба, корпус злегка розгойдується вправо-вліво)

Кенгуру так швидко скаче,
Немов мій улюблений м'ячик.
(Діти згинають руки в ліктях і починають виконувати легкі стрибкові руху вправо-вліво, вперед-назад)

Ось змія, вона лякає
(Хвилеподібні рухи правою рукою)

І до себе не підпускає.
По землі повзе вона,
Звивається злегка.
(Хвилеподібні рухи тулубом)

Ось і вечір наступає,
Зоопарк наш засинає,
Засинає до ранку,
Нам вже додому пора.
(Ходьба)

Музично-ритмічне вправу «Жираф»

Діти грають на дитячих шумових інструментах під пісню Железновой «Жираф».

ГБУ РБ Південно-західний міжрайонний центр «Сім'я»

відділення соціальний притулок для дітей і підлітків

в Альшеевском районі.

конспект заняття

«Пластиліновий зоопарк»

Підготувала і провела

вихователь Хісматулліна Г.М

с.Раевскій

Тема: Пластиліновий зоопарк.

Цілі: розвиток творчих здібностей дітей молодшого шкільного віку через створення колективної роботи з пластиліну.

Програмне зміст:

Відпрацьовувати способи (конструктивний, скульптурний, комбінований) створення зображення тварин в ліпленні.

Продовжувати вчити передавати характерні особливості тварин.

Розвивати дрібну моторику рук в процесі ліплення при створенні образу тварини.

Викликати позитивні емоції від спільної діяльності і її результату, розвивати вміння аналізувати свою роботу в процесі її виконання; виховувати акуратне ставлення до поделке; свого робочого місця.

Матеріали: пластилін, стека, дошка для ліплення (для кожної дитини серветки).

Хід заняття:

    Вступна частина.

Я веселий, сильний, сміливий

Я весь час зайнятий справою.

Я не плачу, не боюсь

Я з друзями не б'юся!

Я можу грати, скакати,

На місяць можу злітати.

Я не плакса, я сміливець!

І взагалі я молодець!

Хлопці. Давайте пограємо в гру «Підкажи слівце».

Чуєте могутній тупіт?

Бачите могутній хобот?

Це не чарівний сон!

Це африканський (слон).

Самий високий із звірів -

Африканський длінношей -

Ходить гордо, немов граф, називається ... (жираф).

Грозний рик пролунав раптом, розполохав всіх птахів навколо.

Ходить в клітці, озвірівши, цар звірів, коротше ... (лев).

Незграбний, клишоногий, він смокче в барлозі лапу.

Хто такий? Швидше відповідай! Ну, звичайно ж ... (ведмідь).

Це дуже дивний сад, звірі в клітинах там сидять,

Його парком називають, люди в парку відпочивають.

Там укриття, вольєри, за парканом ходять звірі.

Як ми цей парк кличемо? І дивитися звірів йдемо? (Зоопарк).

    Повідомлення теми.

Яких ще тварин, що живуть в зоопарку ви знаєте?

Хлопці, ми підготували територію для зоопарку і нам не вистачає тварин, які будуть там жити. Як ви думаєте з чого можна зробити тварин?

Подумайте, яку тварину ви хотіли б зліпити? У мене на підносі стоять фігурки тварин, візьміть ту, яка ви хотіли б зліпити.

3.Изучение нової тем (будь-яка тварина, ми повинні знати, що спільного у всіх тварин, чим вони схожі. (Розгляньте фігркі тварин).

Тулуб, голова, ноги, вуха, хвіст і т.д.

Скажіть, якої форми тулуб? Голова? Ноги? Вуха? (Овальної, круглої).

Яка частина тваринного найбільша? (Тулуб).

Хлопці, скажіть, яким способом можна ліпити тулуб? (Конструктивним). Потрібно взяти стеку. Відрізати пластилін на шматочки, скачати круговими рухами долонь куля, потім прямими рухами розгортаємо пластилін в формі овалу.

Є й інший спосіб ліплення тулуба скульптурний з цілого шматка.

Розкачуємо шматочок пластиліну однією рукою на твердій поверхні прямими рухами до потрібної форми, а потім стеком розрізаємо або моделюємо - основу різноманітними рухами: відтягаємо, загинаємо, скручуємо, прищипують.

Уточнити особливості тіла і інших частин різних тварин, яких будуть ліпити хлопці.

Зверніть увагу. Спочатку до тулуба прикріплюється голова, потім ноги, лапки. До голови вушка, потім хвіст. Кожну деталь потрібно щільно промащувати при підставі.

У ліпленні використовується багато допоміжних прийомів образу. Саме вони дозволяють зробити кожної тварини неповторним.

4. Практична робота.

У процесі ліплення звертати увагу на використання різноманітних прийомів ліплення, передачу пропорцій, характерних деталей. Нагадати про використання стеки для позначення деяких деталей.

5. Підсумок заняття.

Чия фігурка тварини вам подобатися і чому?

Світлана Рижова
Конспект заняття по ліпленню «Пластиліновий зоопарк»

« пластиліновий зоопарк»

мета: Розвиток творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку через створення колективної роботи з пластиліну.

програмне зміст:

відпрацьовувати способи (конструктивний, Скульптурний, комбінований) створення зображення тварин в ліплення.

Продовжувати вчити передавати характерні особливості тварин.

Розвивати дрібну моторику рук в процесі ліплення при створенні образу тварини.

Викликати позитивні емоції від спільної діяльності та її результату.

Розвивати уміння аналізувати свою роботу в процесі її виконання;

Виховувати акуратне ставлення до поделке; свого робочого місця.

матеріали: пластилін, Стека, дошка для ліплення(На кожну дитину, серветки.

Хід заняття:

ритуал вітання

Я веселий сильний, сміливий

Я весь час зайнятий справою.

Я не плачу, не боюсь

Я з друзями не б'юся!

Я можу грати, скакати,

На місяць можу злітати.

Я не плакса, я сміливець!

І взагалі я молодець!

Хлопці, давайте пограємо в гру «Підкажи слівце»

Чуєте могутній тупіт? Бачите довжелезний хобот? Це не чарівний сон! Це африканський. (Слон).

Самий високий із звірів -

Африканський длінношей -

Ходить гордо, немов граф,

Називається.

(Жираф)

Грозний рик пролунав раптом,

Розполохав всіх птахів навколо.

Ходить в клітці, озвірівши,

Цар звірів, коротше ...

(Лев)

Незграбний, клишоногий,

Він смокче в барлозі лапу.

Хто такий? скоріше відповідай!

Ну звичайно ж,.

(Ведмідь)

Це дуже дивний сад,

Звірі в клітинах там сидять,

Його парком називають,

Люди в парку відпочивають.

Там укриття, вольєри,

За парканом ходять звірі.

Як ми цей парк кличемо

І дивитися звірів йдемо?

(зоопарк.)

Яких ще тварин живуть в зоопарку ви знаєте? (Відповіді дітей)

Хлопці ми з вами підготували, територію для зоопарку і нам не вистачає тварин, які буду там жити. Як ви думаєте з чого можна зробити тварин? (Відповіді дітей).

Подумайте, яку тварину ви хотіли б зліпити? У мене на підносі стоять фігурки тварин, візьміть ту, яка ви хотіли б зліпити.

Вихователь запрошує дітей зайняти свої місця.

Для того щоб зліпити будь-яку тварину, ми повинні знати, що спільного у всіх тварин, чим вони схожі. (Розгляньте фігурки тварин).

Хлопці, зверніть увагу на частини тіла. Які частини тіла є у тварин?

Тулуб, голова. Ноги, вуха, хвіст і т. Д.

Скажіть, якої форми тулуб? голова? ноги? вуха? (Овальної, круглої)

Яка частина тіла тварини найбільша. Тулуб.

Хлопці, скажіть, яким способом можна ліпити тулуб? (конструктивним)

Потрібно взяти стеку. відрізати пластилін на шматочки, Скачати круговими рухами долонь куля, потім прямими рухами розгортаємо пластилін в формі овалу.

Є й інший спосіб ліплення тулуба скульптурний з цілого шматка. Розкачуємо шматочок пластиліну однією рукою на твердій поверхні прямими рухами до потрібної форми, а потім стеком розрізаємо або моделюємо - основу різноманітними рухами: Відтягаємо, загинаємо, скручуємо, прищипують.

Уточнити особливості тіла і інших частин різних тварин, яких будуть ліпити хлопці.

Зверніть увагу, Спочатку до тулуба прикріплюється голова, потім ноги, лапки. До голови вушка, потім хвіст. Кожну деталь потрібно щільно примазувати при з'єднанні.

В ліплення використовується багато допоміжних прийомів декорування образу. Саме вони дозволяють зробити кожної тварини неповторним.

продуктивна діяльність

В процесі ліплення звертати увагу на використання різноманітних прийомів ліплення, Передачу пропорцій, характерних деталей.

Нагадати про використання стеки для позначення деяких деталей.

Чия фігурка тварини вам подобатися і чому?

Публікації по темі:

Конспект інтегрованого заняття з фізичної культури «Веселий зоопарк» Конспект безпосередньо освітньої діяльності з фізичної культури з інтеграцією освітніх областей «Здоров'я», «Пізнання» ,.

Конспект комплексного заняття «Небесний зоопарк» Мета: Дати дітям відомості про зірок і сузір'я, їх характерні ознаки. Завдання: 1. Ознайомити дітей з символікою деяких сузір'їв.

Конспект відкритого заняття «Зоопарк» Цілі: Розширити знання дітей про диких тварин, зоопарку. Збагатити активний і пасивний словник по даній темі. Ознайомити дітей з чорним.

Конспект заняття в старшій групі для дітей з ТНР «Зоопарк» Корекційно навчальні цілі: Уточнення і розширення уявлень дітей про тварин жарких країн і півночі. Розширення словника з цієї.

Конспект заняття в другій молодшій групі «Зоопарк» Завдання: - повторити знайомі дітям диких тварин; - виховувати любов до природи, бажання спілкуватися з тваринами і допомагати їм; - тренувати.

Конспект заняття по мовному розвитку «Подорож в зоопарк» Мета - сприяти розвитку мовлення при знайомстві з мешканцями зоопарку; Завдання: Освітні: - закріпити поняття голосний звук ;.

План-конспект пізнавального заняття в підготовчій групі
Тема заняття:
«Подорож в зоопарк»

Форма проведення заняття: Фронтальна.

Мета заняття: Формування естетичного ставлення до навколишнього світу.

Програмні завдання: Систематизувати уявлення про тварин в нашій та інших країнах.

Розвиваючі:

- систематизувати уявлення дітей про тварин в нашій та інших країнах;

- розвивати зосередженість уваги, пам'ять;

- розвивати здатність аналізувати, робити висновки.

формують:

- формувати вміння розглядати картини про тварин, виділяючи їх ознаки, якості і дії;

- формувати вміння складати спільний з педагогом описовий розповідь про тварин;

закріплюють:

- закріпити правила поводження з тваринами.

виховні:

- виховувати вміння слухати один одного, допомагати один одному в разі ускладнень;

- виховувати культуру поведінки в зоопарку.

словник: верблюд, коала, носоріг, шакал.

Методичні прийоми:

1. Наводить питання;

2. Ігровий момент «Подорож в зоопарк»;

3. Дидактичні ігри: «Можна - не можна», «Продовж речення», «Чарівна ланцюжок»;

4. Розгляд таблички;

5. Закріплення правил поведінки в зоопарку;

6. Відгадування загадок;

7. Розгляд картинок і іграшок;

8. Похвала, допомога;

9. Фізкультурна хвилинка;

10. Аналіз.

Попередня робота:

1. Розгляд тематичних альбомів «Тварини»;

2. Відвідування живого куточка в Ебк «Караш»;

3. Відвідування відділу «Тварини нашого краю» в національному музеї.

4. Читання оповідань про тварин;

5. Малювання, ліплення тварин.

Матеріали до заняття:

1. Табличка «Тварин годувати заборонено»;

2. Кермо;

3. Табличка «Зоопарк»;

4. Ілюстрації із зображенням тварин різних країн;

5. Іграшки тварин;

6. Чорний завісу;

7. Маски тварин (лисиця, курка, півень, ведмідь, мавпа, порося, горобець, кіт);

8. Будівельний матеріал для «клітин»;

9. Символи-зображення тварин.

Хід заняття:

Частина 1.

Діти сидять на своїх місцях, група стилізовані під зоопарк.

вихователь:

- Хлопці, як ви думаєте, де можна побачити різних тварин з різних країн в одному місці і всіх відразу?

діти:

- В зоопарку.

вихователь:

- Правильно хлопці в зоопарку!

- А хочете помандрувати по зоопарку, де можна розглянути тварин, поспостерігати і помилуватися ними.

відповіді дітей.

Куди ми сьогодні з вами і вирушимо, а відправимося ми з вами в нашу подорож на автобусі з незвичайними квитками.

Будь ласка проходите в автобус і купуйте квитки, і займайте місця згідно купленому вами квитком.

Ми з вами поїдемо в зоопарк, а після ви мені розкажіть, будь тварин ви бачили, в яких клітинах вони перебували, і під яким номером була клітка.

У зоопарку уважно слухайте екскурсовода, який буде розповідати вам про тварин.

Діти встають зі своїх місць, йдуть до автобусу, купують квитки і «їдуть» в зоопарк.

- А поки ми їдемо в зоопарк, перевіримо чи знаєте виправила поведінки в зоопарку? (Відповіді дітей).

А щоб нам було веселіше їхати давайте пограємо в гру «Можна - не можна». Я кажу вам правило, а ви мені скажіть можна це робити чи ні.

1. «Не можна спостерігати за тваринами»;

2. «Можна підходити близько до клітин»;

3. «Не можна доглядати за тваринами»;

4. «Можна в зоопарку шуміти»;

5. «Не можна милуватися тваринами»;

6. «Можна годувати тварин стороннім».

вихователь:

- Напевно, кожен з вас хоч раз був в зоопарку.

і бачив ось таку табличку, яка висить на клітинах з тваринами (вихователь показує табличку). Батьки вам її читали: «Тварин годувати заборонено». Як ви думаєте чому? (Відповіді дітей).

- Вірно. Уявіть, що вам цілий день будуть давати цукерки, печиво, свіжий хліб, банани і багато-багато іншого. Звичайно, заболить живіт.

- Тварини на волі теж не їдять цілий день. Крім того, багато людей не знають, що можна їсти того чи іншого тварині, і кидають в клітини і вольєри що попало. Тварини від цього хворіють.

- А що ще не варто робити в зоопарку?

діти:

- Близько підходити до клітин.

вихователь:

- Правильно і тим більше просовувати туди руки. Адже клітка - це будинок для тварини, і він цей будинок буде охороняти.

- А ще не можна шуміти в зоопарку. Як ви думаєте чому?

діти:

- Тому що тварини звикли до тиші. А сильний шум їх може дратувати.

вихователь:

- Правильно хлопці, ви молодці, знаєте всі правила поведінки і тому ми сміливо можемо вирушати в подорож по зоопарку.

Частина 2.

вихователь:

- Для того щоб потрапити в наш «зоопарк», необхідно відгадати загадки про тварин.

Вихователь загадує загадки, діти відгадують їх.

загадки

1. Грива є, але він не кінь,

Ні корони, а він - цар.

(Лев)

6. Стрибає спритно,

Любить морквину.

(Заєць)

2. Він в барлозі спить взимку

Під величезним сосною,

А коли прийде весна,

Прокидається від сну.

(Ведмідь)

7. У спекотній Африці живе,

Відростив великий живіт.

Щоб від спеки сховатися,

Забирається в водицю.

(Бегемот)

3. Африканські Коняшко,

Одягаються в тільняшки.

(Зебри)

8. Смугастий, немов зебра,

І вусатий, мов кіт,

По лісових зеленим нетрях

На полювання він йде.

(Тигр)

4. Ось голки і шпильки

Виповзають з-під лавки,

На мене хитро дивляться,

Молока вони хочуть.

(Їжак)

9. люблю дразниться

І кривлятися

І на ліанах

Перекидатися.

(Мавпа)

5. Ноги довгі,

але шия

У нього

Ще довше.

(Жираф)

10. Дивись - зелене колоду,

Лежить тихесенько воно.

Але якщо відкриє свою пащу,

Від страху

Можеш ти впасти.

(Крокодил)

вихователь:

- Молодці хлопці все правильно відгадали загадки. І тепер ми можемо пройти в зоопарк.

Діти йдуть по групі уздовж «клітин» з тваринами.

Для роботи вам знадобляться:

Пластилін, пластикова трубочка, надрізана зверху, стека, ганчірочка, картонка-підставка, дощечка для ліплення.

Хід роботи:

Як відкинути від пластиліну за допомогою стеки шматок середнього розміру.

Скачай круговими рухами кульку і трохи відтягни його з одного боку.

З більш тонкої боку пріщіпніте і роз'єднай на дві частини хвіст кита.

З товстої боку надріж овал стеком так, щоб вийшов широкий рот кита.

Увіткни в спинку кита пластилінову трубочку, надрізану зверху.

З пластилінових кульок зроби киту очі.

Урок 2. Ліпимо колючий Їжака

Живе у нас під кріслом їжак. Колючий тихий їжачок. На щітку дуже він схожий, коли не видно ніжок. С. Маршак
Для роботи вам знадобляться: пластилін, короткі сірники або соломинки, стека, ганчірочка, картонка-підставка, дощечка для ліплення.

Хід роботи:

Як відкинути від пластиліну за допомогою стеки шматок середнього розміру.

Скачай круговими рухами рук куля і надай йому форму овалу, злегка пріплюснув між долонями. Витягни гостру мордочку, трохи підніми її вгору і оформи - пріщіпніте вушка.

Скачай чотири стовпчики - ніжки, і покладеш їх знизу.

Увіткни замість голок короткі сірники або тонкі соломинки. Виліпити (за бажанням) і даси ці на спинку їжачка гриби, яблука, листя дерев.



Урок 3. Ліпимо Черепаху

Панцир носить черепаха. Ховає голову від страху. С. Маршак

Для роботи вам знадобляться: пластилін, шкаралупа від фісташок горіхів, стека, ганчірочка, картонка-підставка, дощечка для ліплення.

Хід роботи:

Як відкинути від пластиліну за допомогою стеки два шматка: середнього і маленького розміру.

Скачай з великого шматка круговими рухами куля і злегка пріплюсніте його нижню частину.

З маленького шматка скачай круглу голову, трохи витягни її з одного боку - вийде шия - і даси ці збоку до тулуба.

Скачай чотири невеликих стовпчика (лапи) і один маленький стовпчик (хвіст), і даси на тулубу. Виклади панцир черепахи шкаралупками від фісташок.

Оформи мордочку черепахи: виліпити з пластиліну очі і рот.



Урок 4. Ліпимо Стрункого жирафа

Ось жираф - він травоїдний, стрункий, в плямах ошатних, довгою шиєю обдарований, поїдає листя з крон Р. Ромазанов

Для роботи вам знадобляться: пластилін, 3 соломинки (1 соломинка довжиною 5 см і 2 соломинки довжиною 1 см, стека, ганчірочка, картонка-підставка, дощечка для ліплення.

Хід роботи:

Як відкинути від пластиліну за допомогою стеки шматок великого розміру.

Скачай з нього кулю, розкачай довгий стовпчик, один кінець якого повинен бути трохи товщі іншого. Надріж стеком стовпчик з двох сторін і зігни його дугою.

Щоб зробити жирафа стійким, трохи розсунь його ноги.

Замість шиї застроми довгу соломинку. На шию "одягни" виліплену голову.

Оформи голову - покладеш очі, ріжки-соломинки з пластиліновими кульками нагорі, виліплені вуха; надріж рот.

Окремо виліпити тонкий хвіст.

Прикрась жирафа круглими чорними пластиліновими кульками.



Урок 5. Ліпимо Красивого Павлина

До чого гарний павич! У нього порок один: Вся Павина краса Починається з хвоста. Б. Заходер

Для роботи вам знадобляться: пластилін, крилатки клена або ясена, покриті різнокольоровою гуашшю, 3 короткі тонкі соломинки або сірники, стека, ганчірочка, картонка-підставка, дощечка для ліплення.

Хід роботи:

Як відкинути від пластиліну два шматки - середнього і маленького розміру.

З великого шматка скачай куля і надай йому форму овалу, один кінець якого повинен бути звужений.

З маленького шматка скачай круглу голову, трохи витягни її вийде шия - і з'єднай з товстої стороною овалу.

Знизу до овалу приєднай пластилінові кульки - лапки.

Зроби павичеві хвіст з крилаток ясена або клена, покритих різнобарвною гуашшю.

На голові павича розташуй чубчик з трьох коротких тонких соломинок з маленькими пластиліновими кульками нагорі.

Окремо виліпити дзьоб, очі і крила.



Урок 6. Ліпимо Молодого страусёнка

Я - страусёнок молодий, Зарозумілий і гордий. Коли серджуся, я б'ю ногою, мозолистого і твердої. Коли лякаюся, я біжу, Витягаючи шию. А ось літати я не можу, І співати я не вмію. С. Маршак

Для роботи вам знадобляться: пластилін, крилатки ясена, 3 соломинки (довжина 5 см), стека, ганчірочка, картонка-підставка, дощечка для ліплення.

Хід роботи:

Як відкинути від пластиліну два шматки - середній і маленький.

Скачай зі шматків пластиліну кулі - тулуб і голову.

З'єднай тулуб і голову за допомогою соломинки. Знизу до тулуба даси ці дві соломинки - ноги.

На кінці ніг "одягни" пластилінові кульки.

В тулуб страуса застроми багато крилаток ясена - вийдуть пір'я. Оформи голову страуса: пріщіпніте дзьоб, даси ці очі - пластилінові кульки.



Урок 7. Ліпимо Змійку

Ось вона сімейка: Змій, Змія І змійка! Е. Котляр Для роботи вам знадобляться: пластилін, гудзики, намистинки, бісер, нарізані кружальцями різнокольорові воскові крейди, стека, ганчірочка, картонка-підставка, дощечка для ліплення.

Хід роботи:

Як відкинути за допомогою стеки три шматка пластиліну різних кольорів: великий, середній і маленький.

З великого шматка вийде тато-змія, з середнього - мама-змія, з маленького - дитина-змійка.

Скачай кульку з кожного шматка пластиліну круговими рухами між долонь.

Розкачай на дощечці прямими рухами рук "вперед-назад" стовпчики, злегка загострюючи один кінчик кожного стовпчика.

Оформи мордочки змійок: з пластилінових кульок зроби очі і рот.

Прикрась змійок по-різному: красивими гудзиками або намистинками, шматочками воскової крейди, бісером або пластиліновими кульками.